Blog

Pielęgnacja włosów wysokoreaktywnych

Spis treści Ukryj
  1. Jak radzić sobie z wysoce reaktywnymi włosami?
  2. Pozbądź się błędów!
  3. PEH Balance dla włosów o wysokiej porowatości
  4. Olejowanie włosów wysokoporowatych

Włosy można podzielić na różne rodzaje. Rozróżniamy włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate na podstawie wielkości ich łusek. Każdy typ wymaga innej, dostosowanej do potrzeb pielęgnacji. Sprawdzamy, jak dbać o wysokoporowate, szorstkie włosy. Przyglądamy się również najlepszym kosmetykom i zabiegom przywracającym im blask i elastyczność.

Jak radzić sobie z włosami wysokoreaktywnymi?

Pielęgnacja włosów nie musi być skomplikowana i czasochłonna. Kluczem do sukcesu jest dostosowanie produktów i technik do kondycji włosów. Te o wysokiej porowatości wymagają szczególnej uwagi. Są suche i łatwo się łamią. Mają również rozdwojone końcówki. Włosy te są podatne na puszenie się i szybko się elektryzują. Włosy są często osłabione i wypadają. Trudno je również kontrolować.

Najczęściej jest to wynikiem złych nawyków. Dzieje się tak, gdy często stylizujemy włosy za pomocą wysokiej temperatury bez użycia produktów chroniących przed wysoką temperaturą. Ponadto rozjaśniamy i farbujemy włosy. Na szczęście wciąż można przywrócić włosom piękny wygląd, popełniając przy tym kilka błędów.

Pozbądź się błędów!

Aby zadbać o włosy o wysokiej porowatości, powinniśmy najpierw wyeliminować błędy, które popełniliśmy. Musimy zacząć od zaopatrzenia się w wysokiej jakości termoochronny spray do włosów. Powinien on być stosowany przed suszeniem włosów, prostowaniem lub kręceniem ich przy użyciu wysokiej temperatury.

Nakładanie oleju na końcówki włosów również pomoże je chronić. Olej konopny lub olej Nigella są świetne. Szeroki wybór produktów do pielęgnacji włosów można znaleźć na stronie:

PEH Balance for Highly Porous Hair

Ochrona to jednak nie wszystko. Planowanie jest niezbędne dla włosów wysokoporowatych, najlepiej zgodnie z teorią PEH. Opiera się ona na założeniu, że zdrowe włosy wymagają trzech głównych grup: protein, emolientów i humektantów.

Powinniśmy stosować produkty zmiękczające na włosy z najbardziej rozdwojonymi końcówkami. Pomoże to je obciążyć i zapobiegnie ich elektryzowaniu się lub puszeniu. Nawilżające pukle zapewniają odżywki zawierające humektanty, które są składnikami o działaniu nawilżającym. Wreszcie, kuracja z proteinami doda elastyczności i miękkości. Doskonale sprawdzą się produkty Anwen, Trust My Sister czy OnlyBio.

Planowanie kolejnych myć i odżywek jest kluczem do osiągnięcia zrównoważonej pod względem PEH pielęgnacji włosów. Dopiero po ustaleniu, czego brakuje naszym włosom, powinniśmy zacząć je pielęgnować. Powinniśmy regularnie zmieniać produkty, aby zapewnić naszym włosom wszystkie składniki, których potrzebują dla zdrowia. Codzienne stosowanie odżywek z proteinami lub nadmiarem emolientów i humektantów zaszkodzi pasmom.

Olejowanie włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate mogą się zregenerować, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Droga do sukcesu nie jest pozbawiona zwrotów akcji, ale istnieje.

Olejowanie to świetny sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji włosów. Najlepsze olejki do włosów zniszczonych i suchych to:

  • arganowy;
  • Słodkie migdały
  • bawełna;
  • wiesiołek;
  • Pestki winogron są doskonałym źródłem witaminy C.

Olejowanie powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Substancję nakładamy na włosy na wysokości mniej więcej ucha. Dbamy o to, aby pokryć wszystkie pasma włosów. Całość zawijamy w bawełnianą chustę i pozostawiamy na głowie na noc. Rano myjemy włosy metodą OMO - odżywka, mycie i odżywka. Odżywka zemulguje olej i usunie go z włosów. Po takim zabiegu włosy będą pełne sprężystości, odżywione i lśniące. Takich włosów pragnie większość z nas!

Udostępnij

Zobacz również