Poradnik zakupowy

Wiosenne porządki

Wiosenne porządki: Zadbaj o swój ogród!

Szaro-niebieska, smutna atmosfera powoli zanika. Słońce zaczyna świecić jaśniej, a temperatura jest przyjemniejsza, co pozwala spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, na przykład w ogrodzie. Czas na wiosenne porządki! Skorzystaj z naszych atrakcyjnych ofert i ulepsz swój ogród.

Czas zacząć działać.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie osłon, które chroniły nasze rośliny podczas zimy i jesieni. Należy dokładnie zaplanować ten proces, ponieważ ostre słońce i suche powietrze mogą szybko spalić delikatne, powoli rozwijające się liście. Po zimie ogród będzie wymagał odświeżenia i uporządkowania. Należy zgrabić trawnik, aby usunąć zanieczyszczenia, liście i suchą trawę. Procedury te będą wymagały dobrych grabi, sztywnej miotły i kilku innych narzędzi. Zaplanuj sprzątanie krok po kroku, sprawdzając dostępne kupony rabatowe! Gardenosfera.

Wertykulacja trawnika

Wertykulacja trawnika jest kluczową częścią tego procesu. To sposób na pożegnanie zimy i przygotowanie się na nadejście nowej. Zabieg ten pozwala usunąć chwasty, martwe lub obumierające rośliny oraz mech. Pomaga również wodzie i składnikom odżywczym dotrzeć do korzeni. Wertykulacja polega na wykonaniu płytkiego pionowego nacięcia. Wykonuje się ją za pomocą ręcznego wertykulatora, czyli grabi z wąskimi zębami przypominającymi sztylety. Można ją również wykonać za pomocą sprzętu z napędem elektrycznym. Pozwala to na użycie większej siły i wykonanie operacji bardziej efektywnie. Sprawdź najlepsze oferty i dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić na zakupach. OleOle!

Piękno dla Twojego ogrodu

Wiosenne porządki to także przygotowanie krzewów i drzew do sezonu wegetacyjnego. Warto usunąć uszkodzone lub suche gałęzie. Te, które jeszcze się nadają, można przyciąć i pozwolić im wypuścić nowe pędy i pąki. Prace ogrodowe wymagają szerokiej gamy narzędzi. Sprawdź najlepsze ceny i zadbaj o siebie i swoje dłonie. Jula.

Jak przycinać...

Od połowy do końca marca należy przycinać drzewa i krzewy. Proces ten należy przeprowadzać regularnie, aby rośliny lepiej się rozwijały - miały ładniejszy kształt i były zdrowsze. Będą również obficiej kwitnąć. Ważne jest usunięcie zrakowaciałej, łuszczącej się kory oraz przemarzniętych lub łamiących się pędów. Ważne jest, aby wiedzieć, że pędy powinny być skracane zaledwie kilka metrów nad pąkiem, a nie wyżej. Często dochodzi bowiem do pomyłek. Skorzystaj z naszych kuponów i zaoszczędź na wiosennych porządkach. Emag.

Zobacz również