Blog

Eleganckie kucyki na wesela 2023 sprawdzą się w każdej stylizacji! Galeria fryzur, inspiracje

Spis treści Ukryj
 1. Elegancki kucyk na wesela 2023
 2. Jak stworzyć kucyk na wesele?
  1. Jak zrobić kucyk na wesele - krok po kroku
 3. Wysoki kucyk ślubny 2023
  1. Jak stworzyć fryzurę z wysokim kucykiem?
 4. Niski kucyk ślubny 2023
  1. Jak stworzyć niski kucyk.
 5. Prosty kucyk na wesela 2023
 6. Kucyk z warkoczami
 7. Dołączone kucyki na wesela

Elegancki kucyk to świetna alternatywa dla klasycznego upięcia. Doskonale sprawdza się podczas formalnych wydarzeń i eleganckich przyjęć. Szykowną fryzurą jest starannie upięty i związany kucyk. Kucyki są popularną fryzurą ślubną, ponieważ nie przeszkadzają włosom i wyglądają stylowo. To upięcie będzie fryzurą ślubną roku 2023!

Eleganckie kucyki są świetne zarówno dla gości weselnych, jak i panien młodych. Warto rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz długie włosy. Wiele kobiet, decydując się na upięcie, przedłuża włosy. Prawidłowo wykonana fryzura nie potrzebuje sztucznych włosów do jej podtrzymania. Jak zrobić kucyk ślubny? Jakie fryzury do niego pasują? W jednej galerii zdjęć zebraliśmy najbardziej stylowe upięcia kucyka. Możesz zainspirować się tymi zdjęciami i stworzyć własną stylizację.

Elegancki kucyk na wesela 2023

Kiedy myślisz o kucyku, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, jest związanie włosów w celu uzyskania szybkiej fryzury. Elegancki kucyk to szykowna fryzura, która jest idealna na formalne wieczory i wieczorowe stylizacje. Na pierwszy rzut oka nie jest efektowny, ale jego elegancka odmiana wygląda bardzo stylowo. Gumka, której używamy do wiązania włosów jest bardzo ważna, podobnie jak przedziałek i sposób czesania. Poniżej przedstawimy wiele wariacji na temat klasycznego kucyka.

Jak zrobić kucyk na wesele?

Najpierw musisz mieć pomysł na to, jak chcesz wyglądać w swojej fryzurze ślubnej. Powinnaś znaleźć inspirację dla swojej wymarzonej fryzury. Zdecyduj, czy wolisz upięcie niskie czy wysokie. Wybierając upięcie, weź pod uwagę realny potencjał swoich włosów. Jeśli Twoje włosy są cienkie lub jest ich niewiele, możesz sprawić, że niski kucyk będzie wyglądał bardziej elegancko. Jeśli masz gęste lub kręcone włosy, wysoki kucyk będzie wyglądał na nich oszałamiająco. Do wykonania kucyka na wesele potrzebne będą również następujące kosmetyki i akcesoria:

 • grzebień,
 • wosk lub żel do włosów,
 • lakier do włosów,
 • ozdobna gumka,
 • zwykła gumka do włosów.

Jak zrobić koński ogon krok po kroku

Jak zrobić kucyk na wesele krok po kroku.

Stworzenie kucyka na wesele nie jest tak trudne, jak myślisz. To proste, ale skuteczne rozwiązanie. Po umyciu włosów wyprostuj je lub zakręć - w zależności od tego, co chcesz. Zalecamy lekkie uniesienie włosów od nasady, tapirowanie i utrwalenie lakierem.

 1. Weź dwa pasma włosów z każdej strony i zbierz je z tyłu, tuż nad uchem.
 2. Podciągnij włosy i zwiąż je gumką. Przytrzymaj gumkę i kucyk w jednej ręce, wyciągając włosy o kilka milimetrów.
 3. Skrzyżuj pasma z tyłu głowy, tuż nad gumką. Upewnij się, że pasma swobodnie opadają na czubek głowy i dobrze komponują się z resztą włosów. Opleć pasma wokół gumki i zepnij je wsuwkami tak, aby nie były widoczne.

Wysoki kucyk ślubny 2023

Wysoki kucyk to najpopularniejsza wersja kucyka na wesele. Wysoki kucyk to klasyczna i elegancka fryzura na wesele. Będzie wyglądać świetnie z sukienkami wieczorowymi lub koktajlowymi. Podkreśla rysy twarzy i optycznie ją wyszczupla. Nadaje się zarówno na codzienne uroczystości, jak i te ważniejsze, np. dla panny młodej czy gościa weselnego.

Wysoki kucyk ślubny 2023 inspiracje.

Jak samodzielnie stworzyć wysoki kucyk?

Należy zacząć od walki o objętość włosów. Właściwą pielęgnację rozpocznij już na poziomie mycia włosów szamponem. Wyposaż się w szampony dodające objętości i produkty do stylizacji.

 1. Używaj pianki dodającej objętości, balsamu lub suchego szamponu. Dzięki temu włosy nabiorą objętości.
 2. Możesz wygładzić włosy za pomocą prostownicy lub lokówki, w zależności od pożądanego efektu.
 3. Możesz złapać włosy przechylając głowę w dół. Owiń gumkę wokół jednego pasma włosów, a następnie wsuń ją na miejsce za pomocą wsuwki. Możesz również dodać drugą, bardziej dekoracyjną gumkę na wierzchu podstawowej.

Wysoki kucyk może być noszony przez prawie każdego. Kucyk sprawia, że twarz wydaje się dłuższa i szczuplejsza, ponieważ wystaje ponad czubek głowy.

Niski kucyk ślubny 2023

Ta fryzura jest bardzo elegancka i klasyczna. Ta opcja powinna być wiązana na wysokości szyi, a nie wyżej. Wiele osób, które robią niski kucyk, używa również tapirowania na górze. Efekt jest spektakularny. Najlepszym sposobem na zawiązanie niskiego kucyka jest ozdobna gumka lub cienka gumka. Świetnie wygląda na włosach średniej długości i długich. Jest elegancki, prosty i dyskretny. Idealnie nadaje się na wesele. Nisko upięty kucyk doda ślubnej stylizacji elegancji, zwłaszcza jeśli użyjemy do niego eleganckiej gumki do włosów.

Jak zrobić niski kucyk.

 1. Podziel włosy na 3 części: po jednej z każdej strony przedziałka, a pozostałe dwie z tyłu.
 2. Następnie umieść je w miejscu, w którym zwiążesz kucyk i okręć włosy wokół gumki, aby wyglądały stylowo. Umieść je w miejscu, w którym zwiążesz kucyk i okręć wokół niego włosy, aby nie były widoczne. Dzięki temu fryzura będzie stylowa.
 3. Przypnij pasma włosów za pomocą wsuwek. Całość mocno pomaluj, aby utrwalić fryzurę.

Prosty kucyk na wesela 2023

Oto kilka inspiracji na prosty kucyk ślubny. Niezbędne jest wygładzenie i wyprostowanie włosów. Zalecamy nałożenie kilku kropli olejowego serum do włosów na końcówki włosów w ostatniej chwili. Zapobiegnie to puszeniu się włosów i nada im połysk.

Kucyk z warkoczami

Dołączone kucyki na wesele

Możesz pomóc środowisku, jeśli nie masz naturalnie gęstych włosów. Na wesele wybierz kucyk, który można doczepić. Takie produkty są dostępne w wielu sklepach. Sztuczne pasma mogą dodać objętości kucykowi i sprawić, że będzie wyglądał jeszcze piękniej na weselu.

Udostępnij

Zobacz również