Poradnik zakupowy

Zegarek na rower - co warto wiedzieć

Możesz trenować na rowerze bez zegarka i bez żadnego sprzętu. Jednak z odpowiednim inteligentnym zegarkiem twoje wysiłki przyniosą rezultaty znacznie szybciej. Zegarek sportowy to przydatny gadżet.

Zegarek na rower

Większość zegarków jest wszechstronna i nadaje się do różnych dyscyplin sportowych. Mówimy o zegarkach, bo monitory fitness, nie nadają się do poważnych treningów. Mogą liczyć liczbę kroków, tętno, monitorować twoją codzienną aktywność i spalone kalorie, ale nic więcej. Możliwość śledzenia postępu i stanu zdrowia podczas jazdy na rowerze jest obecnie standardem. Zapaleni rowerzyści, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, są przyzwyczajeni do śledzenia swoich statystyk jazdy i udostępniania ich znajomym i rodzinie. Zegarki są również przydatne do doskonalenia planów treningowych.

Jakich funkcji potrzebuje zegarek rowerowy?

Kiedy zaczynasz szukać swojego pierwszego zegarka rowerowego, musisz wiedzieć, jakich funkcji powinieneś szukać. Obecnie dostępne są urządzenia, które mają w sobie smartwatch, jak i funkcję śledzenia kondycji. Ważne jest, aby wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka rowerowego.

Wodoodporność

Rowerzyści poruszają się po drogach i szlakach w każdych warunkach pogodowych, a to oznacza, że potrzebujesz zegarka, który nadaje się do noszenia przy każdej pogodzie. Znalezienie wodoodpornego zegarka jest ważne, w przeciwnym razie może się okazać, że zegarek zostanie uszkodzony, gdy po raz pierwszy złapie cię burza.

Funkcjonalność GPS

Telefony komórkowe zazwyczaj oferują funkcję GPS, ale trudno jest zabierać telefon wszędzie ze sobą podczas jazdy na rowerze. Zegarek rowerowy ze zintegrowaną funkcją GPS umożliwia dokładne śledzenie trasy podczas dłuższych przejażdżek. Zegarek rowerowy, który wyświetla powiadomienia, umożliwia przeglądanie wiadomości lub odbieranie połączeń, to dziś standard. Nie musisz przerywać jazdy, aby odpowiedzieć lub sprawdzić SMS-y.

smartwatch z pulsometrem

Wygodny pasek i pulsometr

Najlepsze zegarki rowerowe są nie tylko wydajne, ale nadają się również do noszenia na co dzień. Jeśli spędzasz wiele godzin w drodze lub szlaku, musisz mieć wygodny pasek do zegarka. Wybierz zegarek z paskiem, który jest łatwo regulowany i łatwy w noszeniu. Pulsometr - wiele najlepiej sprzedających się zegarków rowerowych posiada zintegrowany czujnik tętna. Pozwala to na ciągłą ocenę swojej sprawności przez cały dzień, niezależnie od tego, czy ćwiczysz, czy nie.

Jakie są najlepsze zegarki rowerowe?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele doskonałych zegarków rowerowych, które oferują zarówno wysoką wydajność, jak i styl.

Jeździsz na rowerze dla przyjemności. Zalecamy zegarki, które śledzą, jak szybko i jak daleko jedziesz. Dlatego wszystkie zegarki sportowe dla okazjonalnych rowerzystów mają czujnik GPS. Zegarek powinien też być wygodny. Wszystkie zegarki, które polecamy okazjonalnym rowerzystom, mają pasek z tworzywa sztucznego.

Czy jeździsz na rowerze 1 lub 2 razy w tygodniu, aby zachować formę lub poprawić swoją kondycję? Fajnie jest wtedy mierzyć statystyki, aby monitorować swoje postępy, a także prędkość i dystans. Dlatego zegarki rowerowe, które wybieramy dla bardziej zaawansowanych rowerzystów, zawsze mają czujnik tętna. Mierząc tętno na nadgarstku, możesz sprawdzić, czy twoja kondycja się poprawiła. Ponadto te zegarki mają żywotność baterii przez co najmniej 24 godziny, więc nie wyczerpią się podczas długiej jazdy na rowerze.

Zobacz również