Poradnik zakupowy

Skuteczne mycie

Proszek czy płyn do prania?

Niewiele osób zastanawia się, ile może kosztować zwykłe codzienne pranie ubrań. Na rynku dostępnych jest wiele różnych detergentów do prania, które mają sprawić, że ubrania będą miękkie, czyste i pachnące. Który z nich wybrać? Proszki do prania stanowią 70% udziału w rynku. Coraz popularniejsze stają się również kapsułki. Od pewnego czasu dostępne są skuteczne żele i płyny do prania.

Proszki do prania to klasyczne rozwiązania, które zawsze mają swoją cenę.

Wybór najlepszego proszku do prania to przede wszystkim kwestia osobistych preferencji. Jedni wolą wygodne kapsułki, inni płyny, które są skuteczne, a jeszcze inni klasyczne proszki do prania. Mimo swojego wieku pozostają one najpopularniejszymi detergentami do prania ubrań. W tych samych sklepach można znaleźć proszki różnych producentów i o różnej gramaturze. Im większe opakowanie, tym tańszy jest zakup danego detergentu. Generalnie jednak pranie w proszku nie jest drogie.

Płyny, żele i detergenty do prania - skuteczna ochrona włókien

Pranie w płynach czy żelach jest już droższe. W tym przypadku nie trzeba płacić więcej. Promocje można śledzić na bieżąco na BDsklep.pl i Allegro. Ważna jest również wielkość butelki. Wiele osób uważa, że pranie z użyciem płynu lub żelu jest skuteczniejsze, daje lepsze efekty i chroni włókna w ubraniach. Płyn do prania nie pozostawia też nieestetycznych śladów. Proszki są na to szczególnie podatne i dzieje się to w niższych temperaturach.

Kapsułki do prania - rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Kapsułki do prania są dostępne w wielu sklepach. Są łatwe w użyciu i zyskują na popularności. Pomimo tego, że są najdroższymi detergentami na rynku, pozostają najwygodniejsze. Są drogie, ponieważ są nowością. Łączą w sobie wiele funkcji. Na przykład piorą ubrania, a także nadają im przyjemny zapach.

Proszek czy płyn? A może kapsułki do prania?

Zwycięzcą w tym przypadku, jeśli brać pod uwagę wyłącznie czynniki ekonomiczne, jest proszek do prania. Koszt jednego prania z użyciem tego detergentu nie przekracza kilkudziesięciu groszy. Najdroższe są kapsułki do prania. Jedna sztuka kosztuje ponad złotówkę. Co więcej, przy praniu dużej ilości ubrań, które są mocno zabrudzone, czasem konieczne jest użycie dwóch kapsułek. To zwiększa koszty. Kapsułki natomiast są wygodnym rozwiązaniem. Nie trzeba bowiem odmierzać dokładnej ilości proszku lub płynu. Kapsułki są również łatwe w przechowywaniu. Wiele sklepów oferuje również regularne promocje, podczas których można kupić wysokiej jakości detergenty do prania w bardzo niskich cenach.

Zobacz również