Blog

Jak przedłużyć żywotność ubrań, aby żyć zgodnie z zasadą "no waste"?

Wyobraź sobie, że marki modowe wypuszczają ponad 20 kolekcji rocznie, a mimo to wiele osób kupuje kolejne ubrania, nawet jeśli tak naprawdę ich nie potrzebują. Takie działanie nie tylko pozostawia puste kieszenie, ale także zanieczyszcza środowisko. Lepiej jest dbać o stare ubrania niż kupować nowe. Dziś pokażemy ci, jak to zrobić.

Jak prać ubrania, aby ich nie uszkodzić?

Nadszedł czas, aby zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi prania. Prawidłowe pranie sprawi, że ubrania będą wyglądać dobrze przez bardzo długi czas. Aby to osiągnąć, nie należy usuwać metek. Nie oznacza to, że powinieneś nosić metki przez cały czas. Możesz zrobić zdjęcie koszuli z metką. Dzięki temu dowiesz się, jak ją prać i w jakiej temperaturze. Istnieją uniwersalne zasady. Należy rozpiąć guziki ubrań przed włożeniem ich do pralki. Ustaw jak najniższą temperaturę pralki, ponieważ gorąca woda zniszczy ubrania. Należy również ograniczyć stosowanie silnych odplamiaczy. Lepiej jest używać domowych środków i namaczać. Wiele plam można usunąć bez użycia detergentów. Ważne jest suszenie ubrań. Możesz użyć suszarek. Temperatura będzie dostosowana do materiału. Zapobiega to kurczeniu się, ale także rozciąganiu. Jeśli nie masz suszarki, możesz rozwiesić ubrania na sznurkach. Upewnij się tylko, że nie są zbyt mokre, ponieważ będą się rozciągać. Najlepiej jest odsączyć nadmiar wody, a następnie powiesić odzież.

Najlepsze i najtrwalsze materiały na odzież

Czy to prawda, że dobry materiał to zawsze materiał naturalny? Niekoniecznie. Dobrym przykładem jest wełna. Wełniane swetry są ciepłe, ale utrzymanie ich w dobrym stanie może być trudne. Wiele osób nie ma pewności co do najlepszego materiału na odzież. Przyjrzyjmy się różnym rodzajom materiałów. Bawełna to świetny wybór. Bawełna jest miękka, przewiewna i pozwala skórze oddychać. Używają jej sieci sklepów i marki premium. Odzież bawełniana jest łatwa w utrzymaniu. Jest łatwa w utrzymaniu. Możesz wybrać bawełnę, która została poddana obróbce syntetycznej, aby była bardziej rozciągliwa i odporna na zagniecenia. Len to trwały i piękny materiał. Warto wybrać len, szczególnie latem. Jego jedyną wadą jest to, że się gniecie, ale jest również bardzo trwały. Jedwab jest nie tylko piękny, ale także bardzo przyjemny w dotyku. Jedwabne ubrania są eleganckie i stylowe, a do tego posłużą przez wiele lat.

Nadaj swoim ubraniom zapach

Ubranie jest naszą wizytówką. Często jesteśmy oceniani na podstawie tego, jak wyglądamy. Jak sprawić, by ubrania dłużej pachniały świeżością? Mówi się, że kluczem do sukcesu są środki zmiękczające o nutach zapachowych. Można wybrać płyn zmiękczający o zapachu luksusowych perfum lub kwiatów. Należy pamiętać, że chcąc zachować zapach ubrań, najlepiej wyjąć je z pralki jak najszybciej po praniu. Nigdy też nie należy pozostawiać prania w pralce na noc. Ważne jest, aby suszyć ubrania na powietrzu, aby uzyskać piękny zapach.

Udostępnij

Zobacz również