Poradnik zakupowy

Jaki rodzaj ręcznika powinienem kupić?

Jaki ręcznik łazienkowy kupić?

Wybór ręcznika do łazienki wydaje się prostym zadaniem. Wystarczy pójść na zakupy, wyjąć kilkanaście złotych, wybrać wzór i rozmiar. W większości przypadków okaże się jednak, że wybrany ręcznik nie będzie w stanie osuszyć skóry i nie zapewni pożądanego komfortu. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę wybierając najlepsze ręczniki łazienkowe!

Wybierając ręcznik, zwróć uwagę na jego materiał!

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonany jest ręcznik. Najlepsze produkty tego rodzaju są zazwyczaj wykonane w 100% z bawełny vintage. Zapewni to odpowiednią chłonność, a ręcznik będzie przyjemny w dotyku. Egipska bawełna jest trwałą i odporną alternatywą. Jeśli szukasz najlepszego produktu antybakteryjnego, wybierz ręcznik wykonany z włókna bambusowego, również w wariancie 50/50 (druga połowa ręcznika to zazwyczaj klasyczna bawełna). Nowoczesne, bardzo wytrzymałe ręczniki zero lub low twist to świetna alternatywa dla powyższych produktów. Doskonale pochłaniają one również wilgoć.

Odpowiedni materiał nie oznacza najlepszego materiału

Najważniejszą rzeczą jest wybór ręcznika wysokiej jakości, ale są też inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Oto pięć najważniejszych!

 • Waga ręcznika
  Waga ręcznika, a dokładniej liczba na metr kwadratowy, jest bardzo ważnym czynnikiem określającym jego jakość. Najlepsze ręczniki do łazienki to te, których gramatura mieści się w przedziale 450-500 gramów. Takie ręczniki są średniej grubości i doskonale wchłaniają wodę. Ręczniki, które są cięższe (powyżej 500 gram) będą schły dłużej. Cieńsze ręczniki (poniżej 400 gramów) mogą nie wchłaniać wody tak dobrze.
 • Wykończenie ręcznika
  Przed wyborem ręcznika należy sprawdzić jego wykończenie i dotyk. Wystarczy dotknąć ręcznika, aby stwierdzić, czy jest miękki. Jeśli ręcznik jest szorstki, może powodować podrażnienia bardzo wrażliwej skóry.
 • Rozmiar ręcznika
  Rozmiar również ma znaczenie - te największe, o wymiarach 135x200 cm, wydają się idealne po kąpieli. Z tego też powodu są najczęściej wykorzystywane w łazienkach. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Nawet ręczniki o wymiarach 75x140 cm mogą być wystarczające. Te mniejsze najlepiej sprawdzą się do wycierania rąk.
 • Design
  Szeroki wybór wzorów, motywów i kolorów pozwala na dopasowanie ręczników do naszych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, że tkanina i gramatura są ważniejsze niż wygląd ręcznika. Dzięki temu zyskamy stylowy produkt pasujący do naszej łazienki, szybkoschnący, a także wygodny podczas codziennej toalety.

Zobacz również