Blog

Seria "Succession" opanowała ponadczasowy trend "cichego luksusu".

Szybka moda i pojawianie się co miesiąc kilku nowych trendów już nikogo nie dziwi. Mimo natłoku nowych trendów, "quiet Luxury", czyli tak zwany dyskretny, cichy luksus, ma się dobrze. Jest to garderoba kapsułowa, na którą mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Trend "cichego" luksusu będzie popularny w 2023 roku dzięki serialowi HBO "Sukcesja". Jego twórcy do perfekcji dopracowali zasady dyskretnego luksusu.

Bohaterowie serialu "Sukcesja" ubierają się w stylu "cichego luksusu".

"Cichy luksus" to termin używany do opisania wyrafinowanego stylu życia, który ceni klasę i prostotę ponad krzykliwe bogactwo. "Sukcesja", która wydaje się odzwierciedlać ten trend, jest tego doskonałym przykładem. Rodzina Royów, bohaterów serialu, to potężna medialna rodzina. W ich szafach nie zobaczysz koszul z dużymi, odważnymi logo czy torebek, które krzyczą wielkim drukiem, ile kosztują. Ulubione podstawowe ubrania Royów są tak drogie, że tylko nieliczni mogliby odgadnąć ich ceny. Najdroższa torebka na świecie również nie ma logo. Jeśli podoba Ci się styl ich ubioru, łatwo jest włączyć te podstawowe elementy do własnej stylizacji bez wydawania milionów.

Cichy luksus kontra logomania

Logomania nadal jest popularnym trendem. W wielu kręgach im większe logo, tym lepiej. Nie jest to eleganckie i, jak widzieliśmy, ludzie w najwyższych przedziałach dochodowych mają tendencję do unikania logo. Odzież i akcesoria są bardzo drogie w "Sukcesji", ale tylko niektórzy ludzie, którzy znają marki, mogą je zidentyfikować. Torebkę z logo drogiego domu mody, takiego jak Louis Vuitton, Gucci lub monogramem, można łatwo wycenić. Jest to luksus, ale nie jest to rodzaj luksusu, który preferują Royals. Postacie z bardziej krzykliwymi logo są pokazane z przymrużeniem oka, jak Tom, mąż Shivi. Można ich sklasyfikować jako nowobogackich.

Zdjęcie: Pinterest

Logomania wiąże się z potrzebą uwagi, aspiracjami i chęcią udowodnienia swojego statusu. Oba trendy mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, ale każdy z nich odgrywa inną rolę w definiowaniu wizerunku i wyrażaniu osobowości.

Anty-Kardashian, czyli jak bohaterowie "Sukcesji" odrzucają kult wywyższający bogactwo

W dobie mediów społecznościowych, gdzie celebryci chętnie dzielą się w internecie swoim wystawnym stylem życia, Royowie zostali przedstawieni jako opozycja do tego trendu. Oni również poruszają się w kręgu ludzi. Michelle Matland jest projektantką kostiumów do serii filmów "Sukcesja". Porównuje styl Royów do stylu "anty-Kardashianów". Zamiast przyciągać uwagę, wolą emanować spokojnym luksusowym stylem, który emanuje bogactwem i władzą. Ich estetyka nie opiera się na krzykliwych logotypach czy wzorach. Wybierają eleganckie, ponadczasowe ubrania i wysokiej jakości, ekskluzywne akcesoria. Marki ubrań z tej serii nie są znane wszystkim, ale "kto zna, ten wie". Jest to tak zwany "cichy" luksus, w którym moda nie jest przedstawiana jako produkt, który można kupić, ale raczej jako czysto naturalny i wyróżniający się wyjątkowymi cechami.

Aspirująca klasa średnia kojarzy się z odważnymi projektami i krzykliwymi logotypami. Miliarderzy unikają takiej estetyki, bo nie muszą mierzyć wysoko - oni już "tam są". Nic dziwnego, że w czasach kryzysu gospodarczego możni tego świata wybierają bardziej stonowany styl, by uniknąć krytyki.

Jak wprowadzić styl Roy Family do swojej szafy

Nie trzeba być milionerem, aby wprowadzić do swojej garderoby zasady stylu opartego na spokojnej elegancji. Chociaż większość ubrań nie jest dostępna dla "przeciętnie" zarabiających, nadal możliwe jest przestrzeganie zasad. Wprowadź do swojej szafy elementy luksusu, które opierają się na dyskrecji, jakości i stylu, aby uczynić ją bardziej szykowną. Zamiast skupiać się na przesadnych zdobieniach i logotypach, lepiej zwrócić uwagę na subtelne kolory, wysokiej jakości materiały i detale, które nadają naszym ubraniom niepowtarzalny wygląd.

Rodzina Roy znana jest z charakterystycznego stylu. Należą do niej czapki z daszkiem Loro Piana, sneakersy Zegna, okulary przeciwsłoneczne Jacques Marie Mage czy smart casualowe ubrania Brunello Cucinelli. Podobne modele można znaleźć za mniej niż crore. Powinieneś wybrać koszulkę z małym logo zamiast dużego logo.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć dyskretny luksus.

  1. Wybieraj jakość: Wybieraj tylko ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów.
  2. Wybieraj neutralne kolory. Rodzina Roy preferuje stonowane kolory, takie jak szarości czy beże. Ta paleta kolorów pozwala łatwo łączyć ubrania i akcesoria, tworząc eleganckie i spójne zestawy.
  3. Unikaj widocznych logo. Dyskretny luksus polega na tym, że ubrania, akcesoria i inne przedmioty są rozpoznawalne tylko przez osoby wtajemniczone. Wybieraj ubrania z małymi logo zamiast tych z dużymi.
  4. Zainwestuj w ponadczasowe ubrania: Klasyczne płaszcze i kurtki będą wyglądać świetnie niezależnie od aktualnych trendów. Ponadczasowa garderoba posłuży ci przez długi czas i pozwoli uniknąć częstych zakupów.
  5. Postaw na elegancję i wygodę. Wybieraj ubrania i akcesoria, które są zarówno stylowe, jak i wygodne. Styl Roy łączy w sobie luksus i praktyczność, dzięki czemu wygląda dobrze w każdym otoczeniu.
  6. Unikaj krzykliwych akcesoriów, takich jak biżuteria, zegarki czy torebki. Wybierz delikatne, klasyczne wzory, aby uzupełnić swój styl bez zwracania na siebie zbytniej uwagi.
  7. Wybierz styl smart casual. Styl Roy to połączenie elegancji i wygody. Warto poeksperymentować, aby uzyskać pożądany wygląd, łącząc elementy formalne z casualowymi.

Subtelność, jakość i ponadczasowość to klucze do stylu "Succession". Aby osiągnąć taki look, nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy świadome podejście do zakupów.

Udostępnij

Zobacz również