Blog

Smartwatch IOS - czy warto?

Smartwatche nie są nową koncepcją. Pomysł sięga co najmniej lat czterdziestych XX wieku, kiedy to pojawił się zegarek z komunikatorem Dicka Tracy'ego. Dziś zegarki, które współpracują ze smartfonami, są częścią rynku elektronicznego. Mogą powiadamiać cię o połączeniach, wyświetlać wiadomości i nadchodzące spotkania oraz pełnić funkcję kontrolerów muzyki w telefonie i innych aplikacji. A

Z czym działa system IOS?

Zegarek będzie działał w połączeniu z telefonem iPhone 5 lub nowszym i chociaż może wykonywać co najmniej jedną ograniczoną funkcję z dala od telefonu, iPhone jest niezbędny do działania i rzeczywistego użytku. Apple Watch zawiera innowacje w projektowaniu sprzętu, oprogramowania i interfejsu użytkownika (UI), dzięki czemu możesz wchodzić z nim w interakcję za pomocą wzroku, dotyku i dźwięku. Oprócz standardowych funkcji, takich jak odbieranie połączeń, wysyłanie wiadomości, znajdowanie wskazówek i odtwarzanie muzyki, dodaje ułatwiające płatności, monitorowanie tętna, a w niektórych przypadkach nawet odblokowywanie drzwi.

Funkcjonalność

Chociaż kształt i funkcjonalność każdego zegarka Apple Watch będzie w dużej mierze taki sam, Apple wprowadza do wyboru rozmiary, kolory, a nawet kompozycję metalu, wraz z wyborem towarzyszących zegarków - niektóre użytkowe, a niektóre dość eleganckie. Dostępne będą trzy modele samego zegarka: Watch, Watch Sport i Watch Edition. Zegarek składa się z niestandardowego stopu stali nierdzewnej, dostępnego w kolorze polerowanej lub gwiezdnej czerni i ma tarczę z szafirowego kryształu. Zegarek Sport jest wykonany z anodyzowanego aluminium, dostępnego w kolorze srebrnym lub gwiezdnej szarości, ze szklaną tarczą Ion-X. Watch Edition składa się z 18-karatowego żółtego lub różowego złota z tarczą z szafirowego kryształu. Ładowanie Apple Watch odbywa się za pomocą małej metalowej ładowarki indukcyjnej, która jest przyciągana do tylnej części zegarka za pomocą magnesów z wykorzystaniem technologii Apple MagSafe. Na zegarku ani na ładowarce nie ma odsłoniętych złączy. Zegarek wykorzystuje GPS Twojego iPhone'a, aby uzyskać informacje o lokalizacji, a także połączenie telefonu z Internetem za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi w przypadku większości innych funkcji. Podobno może przechowywać i umożliwiać niezależne odtwarzanie niektórych utworów.

produkty firmy apple

Korzystanie z zegarka

Zegarek będzie współpracować z telefonami iPhone 5, 5c, 5s, 6 i 6 Plus lub nowszymi z systemem iOS 8 lub nowszym. Apple Watch jest zsynchronizowany ze standardem Universal Time i pozostaje dokładny w granicach plus minus 50 milisekund. Wyświetlacz włącza się po podniesieniu nadgarstka. Początkowo zobaczysz wybraną tarczę zegarka, ale jeśli naciśniesz Digital Crown, wyświetli się ekran główny, na którym możesz uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji. Aplikacje pojawiają się teraz jako skupiska prostych, okrągłych ikon, które możesz dowolnie układać. Zegar, który pojawia się na środku ekranu głównego, przeniesie cię z powrotem do tarczy zegarka. Ikony różnią się nieznacznie rozmiarem. Możesz przesuwać się, aby znaleźć aplikacje, przesuwając palcem po ekranie dotykowym, a możesz obracać koronę, aby powiększać i pomniejszać, przeglądając kilka aplikacji naraz lub wszystkie na raz.

Zobacz również