Poradnik zakupowy

Jaki wyświetlacz wybrać w Smartwatchu?

Inteligentne zegarki stały się już dostępne dla wielu osób. Istnieje wiele cech pod kątem, którym należy dokonać ich wyboru. Jedną z nich jest rodzaj wyświetlacza.

Co to jest inteligentny zegarek?

Nowoczesne smartwatche są w stanie nie tylko pokazywać czas, ale także zapewniać szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. To wygodny i szybki dostęp do internetu i telefonu. Na ekranie zegarka zobaczysz, kto dzwoni, otworzysz SMS-y, listy, wiadomości z sieci społecznościowych itp. Niektóre z zegarków z łatwością mogą zastąpić smartfon lub tablet. Ponadto mają wbudowane monitory tętna, krokomierze, aplikacje fitness i inne przydatne aplikacje.

Wyświetlacz

Zacznijmy nie wszystko od aspektów technicznych, bo zegarek to nie tylko jego funkcjonalność, ale także wygląd i wizerunek właściciela. Najczęściej smartwatche mają kwadratowy kształt z kwadratowym wyświetlaczem, co wynika z pewnego podobieństwa do zwykłej formy wyświetlaczy smartfonów. Jednak smartwatche z okrągłą kopertą, które zewnętrznie nie różnią się w żaden sposób od zwykłych zegarków kwarcowych / mechanicznych, są również dość powszechne. Okrągłe smartwatche najczęściej wykonywane są w stylu biznesowym. Wyświetlacz smartwatcha jest właściwie głównym elementem interakcji i wyświetlania informacji. Inteligentne zegarki mogą mieć kilka rodzajów wyświetlaczy, a mianowicie: kolorowy i monochromatyczny.

Kolorowy wyświetlacz inteligentnych zegarków pozwala na korzystanie z wielu funkcji, aż do multimediów, ale monochromatyczny (a dokładniej czarno-biały z odcieniami szarości) jest bardziej ekonomiczny w użyciu baterii. Ponadto ekrany zegarków często obsługują sterowanie dotykowe, a nie tylko sterowanie za pomocą przycisków. To właśnie na smartwatchach z ekranem dotykowym należy przede wszystkim zwrócić uwagę. Wygoda korzystania z nich zależy od wielkości wyświetlacza smartwatcha, w szczególności ilości wyświetlanych informacji oraz łatwości sterowania. Ten rozmiar, podobnie jak większość wyświetlaczy (takich jak wyświetlacz tabletu), jest mierzony w calach. Nowoczesne modele smartwatchów mogą mieć wyświetlacz o przekątnej od 0,5 do 2 cali. Mniejsze i większe wyświetlacze są po prostu niewygodne w użyciu.

mężczyzna ze smartwatchem na ręku

Rodzaje wyświetlaczy

Pierwszy to ekran dotykowy, taki jak w nowoczesnych smartfonach. Ekran dotykowy zapewnia jasne i żywe kolory kosztem zwiększonego zużycia baterii. Wyświetlacze dotykowe zużywają więcej energii i rzadko pozwalają na ciągłe użytkowanie. Tak więc większość inteligentnych zegarków z ekranem dotykowym nie będzie miała trybu zawsze włączonego. Podobnie jak w przypadku większości technologii, „najlepsze” wyświetlacze smartwatchów to te, które spełniają twoje potrzeby. Na przykład, jeśli chcesz mieć tradycyjny zegarek, który będzie wyświetlał godzinę, wybierz zegarek z wyświetlaczem e-ink. Typ wyświetlacza nie wpływa na koszt urządzenia. Niektóre urządzenia z wyświetlaczami e-ink są drogie, a niektóre urządzenia z wyświetlaczami dotykowymi są tanie. Przy wyborze warto też wziąć pod uwagę funkcjonalność urządzenia. Bardziej skomplikowane technologie, zawsze będą zużywać więcej energii, co oznacza, że ich bateria będzie musiała być ładowana częściej.

Zobacz również