Blog

Chłodny kolor włosów. Jak go utrzymać?

Chłodny odcień blondu to jeden z najpopularniejszych kolorów dla kobiet o każdym typie urody. Aby chłodny odcień blondu wyglądał świetnie, należy codziennie pielęgnować włosy odpowiednimi produktami.

Chłodny blond to cała gama odcieni, od platyny po ciemnoszary blond, kolor perłowy lub ciemnoszary. Chłodne kolory włosów nie mają żółtych ani ciepłych tonów. Chłodne odcienie to zazwyczaj naturalne kolory włosów. Efekt można osiągnąć nawet jeśli naturalny kolor jest cieplejszy. Chłodny blond, który wygląda dobrze, nie jest łatwy do osiągnięcia, ponieważ może sprawić, że niektóre włosy będą wyglądać zbyt szaro. Mieszając różne chłodne odcienie można sprawić, że włosy będą wyglądały na pełne objętości, zdrowe i lśniące.

Kto ma włosy w chłodnym kolorze?

Jest to uniwersalny odcień, który będzie pasował do wielu różnych odcieni skóry. Podkreśli piękno niebieskich lub zielonych oczu. Kobiety o letnim typie urody najlepiej będą wyglądać w chłodnym blondzie. Osoby o chłodnej karnacji będą wyglądać najlepiej w chłodnych kolorach włosów. Jeśli masz ciemniejszą karnację, ważne jest, aby wybrać odpowiednią kombinację chłodnych odcieni. Jeśli Twoje włosy są naturalnie ciepłe, możesz zacząć od chłodnych pasemek. Najpopularniejsze chłodne odcienie to popielate blondy z perłowymi tonami, które rozjaśniają twarz. Technika balayage jest dobrym wyborem do koloryzacji. Obecnie popularna jest również tak zwana "sombre", w której trójwymiarowy wygląd uzyskuje się poprzez mieszanie różnych odcieni farby na włosach. Chłodniejsze odcienie, takie jak mokka i popielaty brąz, są również bardzo popularne. Pamiętaj, że chłodny odcień niekoniecznie oznacza kolor. Powinieneś wybrać kolor na podstawie odcienia skóry i naturalnego koloru włosów.

A co z chłodnym blondem?

Utrzymanie chłodnego odcienia blondu na co dzień może być trudne, mimo że jest on piękny i wszechstronny. Chłodne odcienie są podatne na żółknięcie, dlatego ważne jest regularne ochładzanie koloru, aby uniknąć jego ocieplenia. Aby utrzymać chłodny odcień, używaj niebieskich szamponów. Szampony do chłodnych odcieni blond powinny być stosowane zamiennie, podobnie jak szampony nawilżające lub wzmacniające włosy. Regularne stosowanie odżywek jest również ważne w przypadku włosów farbowanych lub rozjaśnianych. Pomogą one nie tylko utrzymać kolor, ale także odżywią i wypielęgnują włosy. Fioletowa maska, toniki i płukanki są również przydatne dla chłodnych włosów. Aby uniknąć przesuszenia włosów, kosmetyki należy dobierać odpowiednio do ich potrzeb. Należy pamiętać o regularnym stosowaniu odżywek czy masek. Niemniej ważne jest, aby za każdym razem dobrze spłukać produkt, aby nie obciążał włosów i nie powodował ich nadmiernego przetłuszczania. Pamiętaj, że najważniejsze są zdrowe włosy. Włosy, które są zniszczone i osłabione, nie będą dobrze wyglądać z żadnym kolorem. Ważne jest, aby przed użyciem prostownicy, lokówki lub innego narzędzia do stylizacji nałożyć produkt chroniący przed wysoką temperaturą.

Udostępnij

Zobacz również