Blog

Te "sztuczki" kosmetyczne są jednak najbardziej niebezpieczne. Pamiętaj, aby ich unikać!

Spis treści Ukryj
  1. Oblodzenie twarzy polega na nałożeniu kostek lodu na skórę.
  2. 2. suszenie... rzęs suszarką do włosów
  3. 3. Olej z pestek malin jako filtr UV
  4. Nakładanie pasty do zębów na twarz
  5. Tusz do rzęs bez dna

Internet jest pełen nowych trendów i sztuczek kosmetycznych. Nie wszystkie z nich działają lub są bezpieczne. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie pokładał nadziei w skuteczności internetowych trendów urodowych. W najnowszym odcinku kanału Urodomaniacs by Hebe, eksperci obalają sześć szkodliwych trendów w pielęgnacji skóry.

Lukrowanie twarzy polega na nakładaniu na skórę kostek lodu.

Teoria stojąca za "lukrowaniem twarzy" głosi, że może ono zmniejszyć opuchliznę i zapewnić poranną ulgę poprzez nałożenie lodu na twarz. Eksperci ostrzegają, że metoda ta może być niebezpieczna, szczególnie dla osób z problemami skórnymi lub naczyniowymi. Lód może spowodować odmrożenia lub pogorszyć istniejące choroby skóry. Eksperci zalecają, aby zamiast szoków termicznych stosować inne sprawdzone metody pielęgnacji skóry, takie jak schłodzone kamienie do rolowania lub modelujące kamienie gua shi. Metody te, w połączeniu z lekkimi olejkami marula Bandi, mogą pomóc w pielęgnacji skóry i zapobieganiu jej uszkodzeniom.

Bandi WELL AGING regenerujący olejek marula do twarzy. Cena: 59,99

2. suszenie... rzęs suszarką do włosów

Najlepiej jest unikać używania gorącego powietrza z suszarki do włosów do podkręcania rzęs. Może to spowodować podrażnienie gałki ocznej i zmienić właściwości tuszu do rzęs. Eksperci zalecają stosowanie zalotki i odpowiedniego tuszu do rzęs, np. pogrubiającego, podkręcającego lub dającego efekt sztucznych rzęs. Metody te są bezpieczniejsze, łatwiejsze i skuteczniejsze w uzyskaniu efektu podkręconych rzęs.

Profesjonalna zalotka do rzęs Hebe. Cena: 14,99 ZŁ

3. Olej z pestek malin jako filtr dla promieni UV

Filtr UV to dziś konieczność w pielęgnacji skóry. Nie warto stosować oleju z pestek malin w zastępstwie kremu przeciwsłonecznego, ponieważ nie jest on stabilny i nie zapewni wystarczającej ochrony przed promieniowaniem. Kosmetyczki polecają profesjonalne filtry UV, które dostępne są w różnych kolorach i konsystencjach, aby dopasować je do każdego typu skóry. Wśród propozycji znajdziemy mleczko z formułą niewybielającą od Reyena16, a także gęsty krem przeznaczony do skóry suchej od Alma K.

1. Alma K. Suncare, krem do twarzy z filtrem spf50. Cena: 89 ZŁ. 2. Reyena16 łagodne mleczko z filtrem przeciwsłonecznym spf50+ a ++++. Cena: 99,99 zł

Nakładanie pasty do zębów na twarz

Eksperci online zalecają, aby zarówno soda oczyszczona, jak i pasta do zębów były skuteczne w walce z trądzikiem. Produkty te mogą powodować suchość, podrażnienie, a nawet ból skóry, gdy są stosowane na twarzy. Eksperci zalecają stosowanie sody oczyszczonej wyłącznie w kuchni i stosowanie specjalnie zaprojektowanych produktów do skóry twarzy.

Nacomi Dermo krem punktowy do twarzy. Cena: 24,9 ZŁ

Tusz do rzęs bez dna

Krople do oczu mogą przedłużyć żywotność tuszu do rzęs. Wiemy, że suszarka do włosów tego nie zrobi, ale czy to prawda? Chęć zaoszczędzenia pieniędzy jest głównym powodem upłynniania tuszu do rzęs. Robiąc to, możemy jednak nie tylko uszkodzić formułę produktu, ale także narazić oko i jego wrażliwe obszary na podrażnienia. Eksperci od urody mają jednak rozwiązanie dla każdego. W roli ekonomicznego tuszu do rzęs doskonale sprawdzą się maskary Claresa, które kosztują około 10 złotych.

Claresa No More Fakes, pogrubiający tusz do rzęs. Cena: 14,99 ZŁ

Niesprawdzone metody, jak pokazał ostatni odcinek, mogą być szczególnie szkodliwe. Jak uchronić się przed zagrożeniami płynącymi z nierzetelnych lifehacków i jak ich unikać? Używaj tylko profesjonalnych kosmetyków.

Udostępnij

Zobacz również