Blog

Jak odkrywać nowe zapachy perfum i nie zbankrutować? Trzy sprawdzone sposoby, których nie znałeś!

Spis treści Ukryj
 1. Jak poznać nowe zapachy perfum i ich charakterystykę? 3 sprawdzone sposoby
  1. 1. próbki perfum
  2. 2. wkłady perfum
  3. 3. Grupy AllegroLocally Vinted na Facebooku
 2. Jak testować perfumy

Na półkach drogerii i perfumerii, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, znaleźć można wiele zapachów. Niektórzy ludzie mają swój charakterystyczny zapach, z którym będą kojarzeni. Inni uwielbiają próbować nowych perfum i odkrywać nowe zapachy. Nie jest to pasja, którą można nazwać budżetową. Zbankrutowalibyśmy, gdybyśmy kupowali każdy flakon perfum, który spodobał nam się od pierwszego wejrzenia. Jak odkrywać nowe zapachy perfum i nie wydać przy tym fortuny? Oto trzy sprawdzone sposoby!

Tańsze odpowiedniki perfum to świetny sposób na zapoznanie się z zapachem lub konkretnym rodzajem. Polecam perfumy z Zary, a także perfumy z Lidla. Markowe perfumy są drogie, ponieważ zawierają w sobie marketing i jakość. To właśnie marketing sprawia, że chcemy kupić perfumy kosztujące kilkaset złotych, a nawet więcej. Jak mieć pewność, że w końcu trafimy na perfumy, które pokochamy i nie będziemy żałować zakupu? Dowiedz się, jak testować i poznawać nowe perfumy, by nie zbankrutować.

Jak odkrywać nowe zapachy perfum. 3 sprawdzone sposoby

Tematyka artykułów może być dla niektórych nietypowa. W drogerii stacjonarnej, czy perfumerii można nie znaleźć żadnego tematu. Niestety nie wszystkie sklepy stacjonarne posiadają testery. W perfumeriach Douglas czy Sephora znajdziemy testery większości zapachów. Natomiast w Rossmannie trudno znaleźć testery do zapachów z wyższych półek. Nie każdy mieszka w pobliżu perfumerii. Niektórym wystarczyłaby nawet podróż do innego miasta. Dziś zaproponuję sposoby na poznanie nowych zapachów.

Nie w każdej drogerii znajdziesz testery zapachów

1. próbki perfum

Próbki perfum są Ci zapewne bardzo dobrze znane. Często kojarzą nam się z "gratisem", darmowym dodatkiem do zakupów. Niestety z moich obserwacji wynika, że sklepy nie są już tak chętne do dodawania tych "prezentów" do zamówień bez uprzedzenia. Allegro ma spory wybór próbek perfum. Uważam, że warto kupić próbkę zanim zdecydujemy się na zakup drogich perfum. Starcza ona na kilka razy, a dodatkowo możemy sprawdzić jak zapach się nosi. Jak zmienia się w ciągu dnia i jak długo się utrzymuje. Taki test jest bardziej miarodajny niż wąchanie testera w perfumerii.

Allegro na przykład oferuje próbki perfum w atrakcyjnych cenach.

2. wkłady do perfum

Wiele drogerii oferuje możliwość zakupu odlewek perfum. Oryginalne perfumy zostały przelane do mniejszego opakowania. Możemy otrzymać nasz ulubiony zapach w mniejszym opakowaniu. Możemy go lepiej poznać i sprawdzić, jak się nosi. Odlewki perfum są szczególnie przydatne w przypadku perfum niszowych. Ceny takich perfum zaczynają się od około 1000 zł. Odlewki o mniejszych pojemnościach są dostępne w niższej cenie. Wpisz w Google "odlewki perfum", a pokażą Ci się sklepy oferujące takie realizacje.

Kupując odlewki perfum, szukaj pojemników z atomizerem. Ułatwi to testowanie zapachu.

Zobacz także: Jak pachnie Baccarat Rouge 554?

3. Grupy AllegroLocally Vinted na Facebooku

To również oczywiste, ale czasami najprostsze rozwiązanie jest najtrudniejsze do znalezienia. Na AllegroLocally lub Vinted można znaleźć osoby sprzedające zapachy, które są nieco zużyte. Można tam znaleźć pół flakonu zapachów, które były psiknięte kilka razy w świetnej cenie! Warto tam zajrzeć. Istnieje wiele grup perfumiasr na Facebooku, które zrzeszają prawdziwych miłośników zapachów. W grupach tych użytkownicy dzielą się swoimi niechcianymi zapachami lub sprzedają je po atrakcyjnych cenach.

Zrzut ekranu z vinted.pl

Jak testować perfumy

Testowanie perfum może być trudne, ponieważ zapachy mogą różnić się na różnych osobach i w różnych warunkach. Oto kilka wskazówek dotyczących testowania perfum.

 1. Rozpyl je bezpośrednio na ciało i odczekaj kilka chwil, aby zapach mógł się rozwinąć. Przed rozpyleniem perfum upewnij się, że skóra jest sucha i czysta. Jeśli nie masz pewności, czy perfumy są dla Ciebie, wypróbuj niewielką ilość.
 2. Testuj perfumy w warunkach zbliżonych do tych, w których będziesz ich używać. Jeśli szukasz perfum do noszenia na co dzień, przetestuj je w pracy lub podczas wykonywania codziennych czynności. Jeśli szukasz perfum na specjalne okazje, takie jak randka lub wieczorne wyjście, wypróbuj je wieczorem, gdy czujesz się zrelaksowana i dobrze ubrana.
 3. Najlepiej ograniczyć liczbę testowanych zapachów. Przetestuj kilka perfum, które Cię interesują, przez kilka dni lub tygodni, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.
 4. Pamiętaj, że z czasem zapach będzie się zmieniał. Po nałożeniu perfum odczekaj kilka chwil, aby zapach się rozwinął i utrwalił. Zapach perfum może zmieniać się w ciągu dnia w zależności od temperatury, wilgotności i pH.
 5. Zwróć uwagę na nuty zapachowe - zapachy perfum składają się z różnych nut zapachowych, które pojawiają się na różnych etapach trwałości zapachu. Zapach może zmieniać się w ciągu dnia. Jeśli podoba Ci się jedna nuta zapachowa, ale nie druga, to ten zapach może nie być dla Ciebie.

Udostępnij

Zobacz również