Blog

Jak uniknąć zniszczenia włosów. Kosmetyczki z Hebe przeprowadziły badania przesiewowe pod kątem uszkodzeń włosów kręconych.

Spis treści Ukryj
  1. Dowód #1 i #2
    1. Rozwiązanie: Prawidłowe mycie włosów
  2. Dowody #3 i #4 z rozwiązaniem
  3. Dowód #5 i #6
  4. Podsumowanie

Kosmetyczki Hebe zajęły się problemem zniszczonych kręconych włosów. Wykorzystały sześć wskazówek, aby ustalić, co powoduje, że kręcone włosy, które zostały podkreślone i pięknie wypielęgnowane, tracą swoją definicję. Odcinek odpowiada na wiele pytań, w tym: Czy materiał, z którego wykonane są ręczniki ma znaczenie podczas suszenia włosów? Jak uniknąć nadmiernej ochrony włosów? Na co zwracać uwagę podczas czesania włosów? Ale to nie wszystko!

Dowód #1 i #2

Alina i Agnieszka są kosmetyczkami, które prowadzą śledztwo w sprawie Hairomaniaczki. Hairomaniaczka zgłosiła problem "spiętrzonych" odrostów i puszenia się włosów na długości. Dowodem nr 1 jest pamiętnik i zdjęcie "miejsca zbrodni". Włosy, które normalnie są kręcone, straciły swój skręt i mają pewien rodzaj porowatości pomiędzy wysoką porowatością a średnią porowatością. Drugą rzeczą, która mogła spowodować "klapnięcie", jak wspomniał Hair Maniac in Need, jest stary, ciężki szampon oczyszczający. Może on powodować puszenie się i wysuszanie kręconych włosów, jeśli jest stosowany codziennie. Zła technika mycia włosów, w której spieniamy szampon na długości włosów, również może powodować ten niepożądany efekt.

Rozwiązaniem jest prawidłowe mycie włosów

Ważne jest, aby stosować właściwą technikę mycia włosów, aby uniknąć ich dalszego uszkodzenia. Szampon Banfi doskonale oczyszcza skórę głowy i przygotowuje ją do nałożenia wcierki do włosów. Może być jednak zbyt mocny do codziennego mycia. Jeśli szukasz szamponu, który jest skuteczny, ale łagodniejszy dla włosów, polecamy szampon nawilżający Nadeshiko. Formuła zawiera tsubaki, kompleks pięciu sfermentowanych olejów roślinnych, biomimetyczny jedwab i ksylitol.

Dowody #3 i #4 z rozwiązaniem

Ręcznik frotte używany do wycierania włosów to kolejny przykład "włosowych zbrodni". Tekstura i skręt włosów są w ten sposób uszkadzane, co od razu skłania do zastanowienia się nad mocnym pocieraniem ich ręcznikiem po umyciu. Jeśli masz kręcone lub porowate włosy, uważaj na materiał, którego używasz do suszenia włosów. Używaj ręczników lub turbanów o gładkiej fakturze. Ręczniki marki Anwen wykonane są w 100% z wiskozy bambusowej. Miękkie materiały, takie jak wspomniana wyżej wiskoza bambusowa, szybciej wchłaniają wodę i nie elektryzują włosów, minimalizując ich uszkodzenia.

Zużyta, spłaszczona plastikowa szczotka to czwarty dowód podczas badania zniszczonych włosów. Ważny jest nie tylko rodzaj szczotki, ale także jej stan. Regularnie wymieniaj swoje szczotki. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, czy nasza szczotka się spłaszcza. Spłaszczone igły mogą świadczyć o tym, że zbyt mocno dociskamy szczotkę podczas czesania. Ważne jest również, aby dopasować szczotkę do rodzaju włosów, które posiadamy. W przypadku tej włosomaniaczki sprawdzi się szczotka Hebe Professional. Jest to bardziej miękka szczotka, z cieńszymi igłami i jest dość elastyczna. Szczotka ta jest idealna do rozczesywania włosów "na sucho". Szczotka łopatkowa Olivia Garden jest idealna do włosów grubych i długich. Może być również używana do nakładania wczesnych masek i odżywek.

Włosy kręcone najlepiej rozczesywać na mokro, po nałożeniu odżywki.

Nr dowodu Nr dowodu

Dowód nr 5 to trzy flakony różnych substancji, z których jeden jest całkowicie zużyty, a dwa pozostałe są prawie pełne. Pięć to trzy flakony zawierające różne substancje. Jeden z nich jest prawie pusty, a dwa pozostałe są prawie pełne. Oznaczenia na flakonach wskazują, że są to PEH (Proteins Emollients Humectants). Flakon Proteins został całkowicie zużyty, co wskazuje na nadmierną proteinizację. Utrzymanie równowagi PEH ma zasadnicze znaczenie dla pielęgnacji włosów. W przypadku nadmiaru protein we włosach warto na chwilę przejść na humektanty lub emolienty, aby zrównoważyć nadmiar protein. W przypadku włosów wysokoporowatych dobrze sprawdzi się również emolientowa odżywka do włosów, taka jak Yumi Protein Conditioner lub Anwen Hair We Are. Odżywki te zawierają proteiny roślinne, co zmniejsza ryzyko nadmiernego przeproteinowania. Zawiera również emolienty, humektanty i jest zrównoważoną opcją dla utrzymania równowagi PEH.

Brak produktów do stylizacji włosów jest ostatecznym dowodem. Pielęgnacja i stylizacja suchych włosów jest tak samo ważna, jak prawidłowe mycie i pielęgnacja włosów mokrych. Krem Vitanativ może być stosowany do stylizacji włosów kręconych. Może być również stosowany jako odżywka do włosów mokrych. Żel do stylizacji loków Hask Curl Care podkreśli skręt włosów.

Podsumowanie

Kroki do zdrowszych, piękniejszych i zdrowszych włosów to:

  1. Zmień szampon, którego używasz na co dzień na taki, który jest delikatniejszy. Wybierz ręcznik o gładkiej fakturze i wykonany z bardziej miękkich materiałów.
  2. Używaj dobrze dobranej i nieużywanej szczotki.
  3. Utrzymanie równowagi PEH i stosowanie odpowiednich produktów
  4. Produkty do stylizacji włosów powinny być starannie dobrane.

Nie przejmuj się błędami fryzjerskimi - zazwyczaj można je naprawić!

Zobacz także: Skuteczne tabletki na włosy - recenzje, ranking 2023 Która tabletka na wypadanie włosów działa najlepiej?

Udostępnij

Zobacz również