Blog

Odkryj najbardziej stylowe grzywki na 2023 rok. Które grzywki wyszczuplają twarz? Jakie odejmują lat?

Spis treści Ukryj
 1. Jakie grzywki wyszczuplają twarz?
 2. Dla kogo przeznaczona jest grzywka?
 3. Rodzaje grzywek w 2023 roku
  1. Zdjęcia grzywki kurtynowej i grzywki bocznej.
  2. Grzywka francuska to jeden z dwóch rodzajów grzywki.
  3. Kto nosi garnitur z francuską grzywką?
  4. Trzy rodzaje grzywki: Grzywka boczna, grzywka cieniowana lub grzywka boczna.
  5. Prosta grzywka jest jednym z czterech rodzajów grzywki.
  6. Jak sprawdzić, czy moja grzywka będzie pasować?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co możesz zrobić, aby zmienić swój wygląd bez drastycznego cięcia? Grzywka to świetne rozwiązanie! Jest to świetny sposób na natychmiastową zmianę wyglądu, dodanie uroku i pozostanie modnym niezależnie od trendów. Ten artykuł pokaże ci najbardziej stylowe grzywki dla różnych kształtów twarzy i tekstur włosów. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy lubisz klasyczne fryzury, czy szukasz odważnych inspiracji. Zobacz, jak grzywka może stworzyć nowy i zaskakujący wygląd!

Najpopularniejsze rodzaje grzywek w 2023 roku

Przed wyborem grzywki warto zapoznać się z różnymi jej rodzajami. Istnieje wiele różnych rodzajów grzywek, nie tylko klasyczne proste cięcie na wysokości nad brwiami. Możesz dopasować je do swojego stylu lub oczekiwań. W kolejnych akapitach przedstawimy nasze najlepsze propozycje, które pomogą ci wybrać idealną grzywkę, która podkreśli twoją osobowość i zwiększy pewność siebie. Odkryjmy świat grzywek, aby uzyskać nowe pomysły.

Które grzywki wyszczuplają twarz?

Grzywka wyszczuplająca twarz to taka, która sprawia, że wyglądasz na dłuższą i szczuplejszą. Grzywka skośna lub asymetryczna to najlepszy wybór dla każdego, kto chce się wyszczuplić. Dłuższe, delikatniejsze włosy opadające po bokach głowy pomagają zwrócić uwagę na środek, jednocześnie optycznie wydłużając twarz. Rozczochrana grzywka lub "worki na zasłony" to kolejna opcja. Jest to długa grzywka z boku, która jest podzielona na środku i opada na bok twarzy, odsłaniając czoło. Taka grzywka wydłuża twarz i sprawia, że wydaje się ona szczuplejsza. Skonsultuj się z fryzjerem, aby określić najlepszy rodzaj grzywki dla Twojego kształtu twarzy.

Kto nosi grzywkę?

Grzywka pasuje niemal każdemu. Kluczem do sukcesu jest jednak dobranie odpowiedniego rodzaju i długości grzywki do rodzaju włosów i kształtu twarzy. Oto kilka wskazówek, jak wybrać grzywkę pasującą do kształtu twarzy:

 1. Możesz eksperymentować z grzywką prostą, asymetryczną lub firanką. Możesz eksperymentować z grzywką prostą lub asymetryczną.
 2. Okrągła twarz: W przypadku dłuższej twarzy wybierz grzywkę na ukos. Rozważ także asymetryczne grzywki lub grzywki z zasłonami. Unikaj krótkich prostych grzywek, ponieważ mogą one poszerzyć twarz.
 3. Twarz kwadratowa: Wybierz grzywkę, która złagodzi kanciaste rysy twarzy. Należą do nich grzywka ukośna, długa i cienka grzywka lub grzywka francuska. Unikaj prostych, równo przyciętych grzywek, które mogą podkreślić kształt i wielkość twarzy.
 4. Trójkątna twarz - prostokątna grzywka z dłuższymi bokami może pomóc zrównoważyć szerokie czoło. Możesz także złagodzić rysy twarzy za pomocą grzywki kurtynowej, grzywki ukośnej lub grzywki, która jest dłuższa po bokach.

Wybierając grzywkę, weź również pod uwagę rodzaj włosów - cienkie, grube, kręcone lub proste.

Rodzaje grzywek w 2023 roku

W 2023 roku grzywka ponownie stanie się fryzurą wybieraną przez osoby świadome mody i powróci na szczyt listy najpopularniejszych fryzur. Najnowsze trendy fryzjerskie są odzwierciedleniem różnorodności i ekspresji współczesnej mody. Przyjrzymy się topowym grzywkom tego sezonu, które dominują na wybiegach, ekranach i ulicach. Odkryj, które grzywki będą najpopularniejsze w 2023 roku i zainspiruj się do odświeżenia swojego wyglądu!

Zdjęcia grzywki zaczesanej na bok (znanej również jako grzywka kurtynowa)

Grzywka zaczesana na bok znana jest również jako grzywka firanka i stała się bardzo popularna wśród entuzjastów fryzur. Ta lekka i zwiewna fryzura charakteryzuje się rozcięciem pośrodku. Dłuższe pasma delikatnie opadają na bok twarzy, tworząc na niej... zasłonę. Grzywka firanka może być używana do podkreślenia różnych kształtów twarzy. Są one szczególnie dobre dla osób o bardziej okrągłych lub kwadratowych rysach. Wizualnie wydłużają i wysmuklają twarz. Ten styl można łączyć z różnymi długościami włosów, od krótkich bobów po falowane długie pasma.

Inspiracje dla włosów do ramion z grzywką zaczesaną na bok

Grzywka francuska to jeden z dwóch rodzajów grzywki.

Francuski styl grzywki jest inspirowany swobodnym i nonszalanckim urokiem paryskich kobiet. Grzywka ta charakteryzuje się tym, że jest naturalna, lekka i nieco nierówna. Grzywka zazwyczaj znajduje się tuż pod brwiami lub do nich sięga. Włosy są lekko przycięte, co nadaje jej swobodny wygląd. Francuska grzywka wygląda świetnie z każdą fryzurą i długością włosów, niezależnie od tego, czy są one krótkie czy długie, proste czy falowane. Francuska grzywka jest idealna dla tych, którzy preferują naturalny wygląd i unikają zbyt skomplikowanych fryzur. Grzywka francuska to świetny sposób na nadanie twarzy lekkości i młodzieńczego wyglądu.

Grzywka francuska na bok

Jak zrobić grzywkę w stylu francuskim

Francuska grzywka 2023: Inspiracje

Kto nosi garnitur z francuską grzywką?

Francuska grzywka jest odpowiednia dla różnych kształtów twarzy i tekstur włosów, dzięki swojemu naturalnemu, swobodnemu wyglądowi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, czy francuska grzywka jest dla Ciebie odpowiednia.

 1. Kształt twarzy: Francuski kołnierz to świetny wybór dla osób o owalnym lub podłużnym kształcie twarzy. Może również wysmuklić twarz osoby o okrągłym kształcie, jeśli włosy zostaną uniesione u nasady i delikatnie przycięte.
 2. Rodzaj włosów: Grzywka francuska pasuje zarówno do włosów prostych, jak i falowanych. Jeśli masz kręcone lub falowane włosy, dobrym pomysłem jest uwzględnienie dodatkowego skrętu włosów podczas ich strzyżenia, aby osiągnąć pożądany efekt.
 3. Francuska grzywka to świetny wybór dla tych, którzy lubią naturalny, niechlujny styl, który nie wymaga wiele pielęgnacji. Jest łatwa w utrzymaniu i pasuje do szerokiej gamy fryzur i długości włosów.
 4. Wiek: Francuska grzywka dodaje twarzy młodzieńczego wyrazu. Dlatego też uwielbiają ją osoby w każdym wieku.

Lily Collins, serial telewizyjny Emily w Paryżu - francuska grzywka 2023

Trzy rodzaje grzywek: Grzywka na bok, grzywka cieniowana lub grzywka na bok.

Grzywka warstwowa lub cieniowana to fryzura, w której włosy są stopniowo przycinane na różne długości, aby uzyskać efekt schodków. Najkrótsze pasma znajdują się zwykle na wysokości brwi, podczas gdy dłuższe mogą sięgać końca lub dolnej części nosa. Cieniowana grzywka wygląda lżej i bardziej zwiewnie niż klasyczna prosta grzywka. Cieniowaną grzywkę można dopasować do różnych typów włosów i kształtów twarzy. Grzywka ta jest idealna dla osób o grubych włosach, ponieważ cieniowanie sprawia, że włosy wydają się lżejsze i bardziej puszyste. Grzywki zaczesywane na bok są zalecane dla osób o okrągłych, kwadratowych lub trójkątnych twarzach, ponieważ mogą optycznie wydłużyć i wysmuklić rysy twarzy. Jest to również dobra opcja dla osób, które chcą stopniowo wprowadzać grzywkę.

Grzywka do ramion 2023 - Galeria inspiracji.

Galeria inspiracji: Włosy do ramion z grzywką na bok 2023.

Galeria inspiracji: Włosy do ramion z grzywką 2023.

Zobacz też: 20 inspiracji cieniowanych cięć dla długich włosów. To najpopularniejsza fryzura na 2023 rok

Prosta grzywka to jeden z czterech rodzajów grzywki.

Grzywka prosta to ponadczasowa, klasyczna fryzura z włosami przyciętymi równo na wysokości brwi lub nieco wyżej. Taka grzywka tworzy równą, poziomą linię na czole i jest świetnym akcentem dla każdej fryzury. Prosta grzywka może być noszona na wysokości brwi lub nieco wyżej, w zależności od preferencji. Prosta grzywka jest idealna dla osób o owalnej lub podłużnej twarzy, ponieważ optycznie skraca twarz. Można ją dopasować do innych kształtów twarzy, ale warto najpierw skonsultować się z fryzjerem. Proste grzywki najlepiej sprawdzają się w przypadku włosów prostych lub lekko falowanych. Kręcone włosy mogą być trudne w utrzymaniu. Proste grzywki dodają elegancji i wyrazistości każdej fryzurze. Są również wszechstronne i mogą być używane w różnych stylach, od swobodnych po bardziej formalne. Pamiętaj, że prosta grzywka może wymagać regularnego przycinania i stylizacji, aby zachować swój kształt i wygląd.

Galeria inspiracji: Fryzura z prostą grzywką do ramion 2023.

Galeria inspiracji: Prosta grzywka do ramion 2022.

Jak sprawdzić, czy grzywka będzie pasować?

Świetnym pomysłem jest przetestowanie kilku grzywek i rozważenie kilku czynników przed podjęciem decyzji. Ważne jest, aby znać swój kształt twarzy przed podjęciem decyzji, czy grzywka będzie dla Ciebie odpowiednia. Różne rodzaje grzywek są odpowiednie dla różnych twarzy. Następnie możesz przetestować wygląd, korzystając z aplikacji do fryzur próbnych lub nakładając tymczasową grzywkę. Konsultacja z fryzjerem pomoże uzyskać profesjonalną opinię i dostosować grzywkę do kształtu twarzy i rodzaju włosów.

Udostępnij

Zobacz również