Blog

W co się ubrać pierwszego dnia w pracy - Pomysły na strój do pracy

Pierwszy dzień w zupełnie nowej pracy jest zawsze nerwowy dla każdego. Chcesz zrobić niesamowite pierwsze wrażenie, olśniewając swojego szefa i współpracowników swoimi umiejętnościami, etyką pracy, a nawet strojem. W rzeczywistości próba zestawienia wyglądu na pierwszy dzień pracy może być jedną z najbardziej stresujących części przygotowań do nowego stanowiska.

Decydując się na to, w co się ubrać pierwszego dnia pracy, wywierasz na siebie ogromną presję. Postaraj się nie stresować zbytnio tym, co na siebie założysz. Istnieje kilka prostych wskazówek, którymi możesz się kierować wybierając swój wygląd na pierwszy dzień pracy. Te wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiedni, profesjonalny strój dla Twojego stanowiska i środowiska pracy bez względu na to, jaką nową pracę podejmujesz.

1. Ubierz się stosownie do sytuacji

"Dress for the job you want, not the job you have" to zdecydowanie banał, ale jest to banał nie bez powodu. Spróbuj ubrać się na pierwszy dzień pracy i iść na całość z stroju można rock. Kiedy poczujesz się pewnie ze swoim wyglądem, automatycznie będziesz zachowywać się pewniej, będziesz bardziej skoncentrowany i poczujesz się lepiej przez cały dzień.

Nie oznacza to, że powinieneś nosić strój, który jest całkowicie nieodpowiedni dla Twojej pracy, tylko dlatego, że dobrze w nim wyglądasz. Ważne jest, aby znaleźć równowagę. Musisz dopasować się do swojego środowiska pracy, a jednocześnie nosić coś, co sprawi, że będziesz się w tym czuć świetnie. Wybierz strój, który jest odpowiedni dla Twojego stanowiska i pozwoli Ci czuć się komfortowo i pewnie.

2. Nie zakładaj, że profesjonalizm jest najlepszy

Ta wskazówka jest nieco myląca, ponieważ profesjonalny wygląd pierwszego dnia w nowej pracy jest zawsze ważny, bez względu na stanowisko. Nie powinieneś jednak zakładać, że ubieranie się tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe, jest najlepszym sposobem na wywarcie pozytywnego wrażenia na współpracownikach. Jeśli pojawisz się pierwszego dnia w formalnym stroju biznesowym, a wszyscy inni będą mieli na sobie ciemne dżinsy, będziesz wyglądać i czuć się nie na miejscu i nieprzystępnie.

Ciemne spodnie, dopasowana bluzka i marynarka to klasyka nie bez powodu; nie lekceważ jej. Prosty, biznesowy, swobodny wygląd, taki jak ten, obejmuje swoje podstawy, jeśli nie jesteś pewien, jak profesjonalnie powinieneś się ubrać.

3. Raczej przesadnie się ubierz niż nie.

Chociaż ubieranie się tak formalnie, jak to tylko możliwe, nie jest idealną drogą, niewiele rzeczy sprawi, że poczujesz się bardziej nie na miejscu pierwszego dnia w pracy, niż bycie ubraną zbyt skąpo. Pierwszego dnia trzymaj się z daleka od wszelkich oczywistych, swobodnych elementów garderoby. Oznacza to unikanie dżinsów, koszul, które nie są bluzkami i wszelkiego rodzaju sandałów.

Jeśli obawiasz się, że będziesz wyglądać zbyt strojnie, załóż pierwszego dnia uniwersalny strój. Zacznij od marynarki i zdejmij ją w połowie dnia, jeśli poczujesz się nie na miejscu. Przynieś szalik mody w torbie i rzucić go na obiad, jeśli chcesz rozjaśnić swój wygląd.

4. Keep It Simple

Prostota jest kluczem, jeśli chodzi o wybór tego, w co się ubrać pierwszego dnia w nowej pracy. To bardzo kuszące, aby podbić swój pierwszy dzień wygląd z toną akcesoriów, dzikie wzory i ciężki makijaż. Nadmiernie ruchliwy, wypieszczony wygląd może działać jak mechanizm obronny w walce z nerwami związanymi z nowym stanowiskiem.

Nie powinnaś jednak próbować ukrywać się za tym, co nosisz. Może ci się wydawać, że przepełniony wygląd pomaga ci poczuć się pewniej, ale to tylko maska, która nie pozwala twojej prawdziwej pewności siebie i prawdziwemu "ja" przebić się do wszystkich wokół. Postaw na prostszy styl. Automatycznie będziesz wydawać się bardziej przystępny i godny zaufania dla swoich współpracowników, co pomoże ci wywrzeć trwałe pozytywne wrażenie i rozpocząć budowanie relacji.

5. Trzymaj się z dala od trendów

Pierwszy dzień w nowej pracy to nie czas, aby pokazać swoją najlepszą wiedzę na temat aktualnych trendów w swoim stroju i akcesoriach. Dobrym pomysłem jest trzymanie się z dala od aktualnych trendów i postawienie na klasykę.

Nie oznacza to, że musisz nosić ubrania, które są nudne lub przestarzałe. Oznacza to jedynie, że należy skupić się na tym, aby strój wyglądał profesjonalnie i nie rozpraszał uwagi. Niezależnie od tego, jak świetnie wyglądasz w swoim najmodniejszym stroju, zachowaj go na czas po pracy. Ubieranie się w najnowsze trendy dodaje natychmiastowy niedojrzały i laid-back klimat do swojego wyglądu, że nie chcesz prezentować w pierwszym dniu pracy.

6. Wyglądaj na poukładaną

Twój wygląd jako całość jest tym, co zaprezentujesz swoim nowym współpracownikom i przełożonym pierwszego dnia pracy. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że to, co nosisz, sprawia, że wyglądasz bardzo spójnie.

Jednym z łatwych sposobów na to, aby wyglądać spójnie jest koordynacja kolorów. Dopasowanie to jednak nie wszystko. Skup się na szczegółach swojego wyglądu, jeśli chodzi o koordynację kolorów. Jeśli masz na sobie granatową spódnicę, spróbuj znaleźć naszyjnik z pasującym granatowym wisiorkiem. Połącz złote kolczyki w kształcie obręczy ze złotymi akcentami na czółenkach. Kluczem do sukcesu jest również zrównoważenie Twojego wyglądu. Upewnij się, że wszystkie Twoje ubrania mają taką samą fakturę lub krój. Postaraj się zróżnicować dopasowanie i złożoność swoich ubrań i akcesoriów, tak abyś wyglądała na zrównoważoną i nie wyglądała na zbyt ciężką na górze lub na dole.

7. Znaj swoją branżę

Twój strój na pierwszy dzień pracy w start-upie technologicznym powinien wyglądać inaczej niż strój na pierwszy dzień pracy w korporacji marketingowej o ugruntowanej pozycji na rynku lub w miejscu pracy twórczej skupionej na sztuce. Powinno to być dość oczywiste, ponieważ powszechnie wiadomo, że różne zawody wymagają różnych strojów. Jednak skompletowanie stroju branżowego na pierwszy dzień może być naprawdę trudne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dopiero zaczynasz pracę w wybranej przez siebie dziedzinie kariery.

Jedną z najgorszych rzeczy do zrobienia jest założenie, że wiesz, w co się ubrać pierwszego dnia w pracy, bazując wyłącznie na branży otaczającej dane stanowisko. Nie zakładaj swojego najbardziej kapryśnego naszyjnika tylko dlatego, że zaczynasz pracę w branży kreatywnej. Nie zakładaj dżinsów na pierwszy dzień w bardziej swobodnym start-upie. Wykorzystaj branżę, do której zmierzasz, jako wyznacznik swojego ubioru na pierwszy dzień. Poczekaj, aż zorientujesz się, co noszą współpracownicy, zanim założysz, że znasz standardowy dress-code.

To, w co ubierzesz się pierwszego dnia w nowej pracy jest bardzo ważne. Twój wygląd to część pierwszego wrażenia, ale to nie wszystko. Zachowaj prostotę, pamiętaj o uśmiechu, uściśnięciu dłoni i pozwól, aby Twoja prawdziwa charyzma, umiejętności i talenty świeciły niezależnie od tego, co masz na sobie.

Zobacz również