Poradnik zakupowy

Kurtki anorak na jesień

Wraz z nadejściem jesieni warto zainwestować lub zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę. Jaki model kupić, by było ciepło i jednocześnie wyglądać stylowo? Jaki jest najlepszy materiał, który nie przemoknie podczas deszczu? W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się kurtki typu anorak.

Anorak: Czym charakteryzuje się ten typ kurtki?

Anoraki to rodzaj sportowej, pikowanej kurtki z kapturem. Co ciekawe, kurtki tego typu pierwotnie noszone były wyłącznie przez Eskimosów lub polarników. Klasyczny model noszony był na czubku głowy i do bioder. Krój był prosty. Dostępne dziś w sklepach anoraki są znacznie bardziej efektowne. Są rozpinane, dopasowane do sylwetki i posiadają kaptur.

Dlaczego warto wybrać anorak?

Kurtki anorak stają się coraz bardziej popularne. Wiele modeli tej kurtki jest dostępnych w sklepach takich jak Cropp i House. Anorak jest nieco większy niż inne kurtki. Zakrywa więcej ciała. Czasami jest wyposażony w wiele ściągaczy, aby dodatkowo zamknąć otwarte obszary. Utrzymuje to ciepło i zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza do ciała.

Anoraki są zazwyczaj szyte zgodnie z ich oryginalnym projektem. Są one następnie noszone na wierzchu i bez zapięć. Zapewnia to pełną ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Brak zamka błyskawicznego zmniejsza prawdopodobieństwo zamoczenia odzieży z przodu. Anoraki muszą mieć kaptur. Ta kurtka jest idealna dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie wygodę, komfort termiczny i ciepło. Anoraki są odporne na zimno i wilgoć. W anoraku można wyglądać stylowo i modnie.

Jaki typ kurtki anorak wybrać?

Anoraki często mylone są z popularnymi parkami. Jest to nieco dłuższy model kurtki. Oba określenia stosowane są zamiennie. Nowoczesne anoraki mogą być wykonane z różnych tkanin poliamidowych. Często są one również impregnowane. Na zimę warto wybrać model, który posiada ciepłą podszewkę wykonaną z materiałów odpornych na zabrudzenia.

Dobrym rozwiązaniem są anoraki, które posiadają elementy odblaskowe. To świetna opcja dla osób aktywnych, takich jak turyści czy wspinacze górscy. Nie oznacza to jednak, że nie można ich nosić na co dzień. Odblaski sprawiają, że ich użytkownik jest zawsze widoczny, nawet gdy robi się ciemno. Dobrym rozwiązaniem są również kurtki z kapturem. W razie potrzeby kaptur można schować w kieszeni. Kurtkę można wtedy dopasować do warunków pogodowych.

Anoraki wyróżniają się tym, że mają tylko jedną górną kieszeń i nie mają kieszeni bocznych. Wynika to z faktu, że plecaki turystyczne są mocowane z przodu za pomocą specjalnego paska, który uniemożliwia dostęp do kieszeni bocznych. Można korzystać tylko z górnej kieszeni.

Zobacz również