Poradnik zakupowy

Czym jest Slow Fashion?

Sztuką jest kupowanie ubrań wysokiej jakości, które przetrwają wiele lat. Ważne jest również, aby nie być niewolnikiem mody, unikając aktualnych trendów. Slow Fashion to sposób dobierania ubrań i dopasowywania ich do siebie, który staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Czym jest i czy jest dla Ciebie?

Slow Fashion czyli przestań gonić za najnowszymi trendami w modzie!

Slow Fashion to trend w modzie, który wyraźnie inspirowany jest minimalizmem. Slow Fashion odrzuca najnowsze trendy i zmiany stylu na rzecz tego, co aktualnie popularne. Slow Fashion to dobra opcja dla tych, którzy przedkładają jakość nad ilość. Postępując zgodnie z zasadami tej mody, nie będą kupować tak wielu ubrań, ale zamiast tego zainwestują w te o wyższej jakości, dzięki czemu będą trwać dłużej.

Slow Fashion polega na ubieraniu się z głową i kupowaniu tego, czego potrzebujesz. W ten sposób można wyglądać dobrze i nadal oszczędzać pieniądze. Chodzi o wykorzystanie tego, co już masz, zamiast ciągłego kupowania nowych akcesoriów lub elementów garderoby. Podążając za tym trendem, będziesz ubierać się świadomie i rozważysz zmianę przeznaczenia starych ubrań przed ich wyrzuceniem. Z szacunku dla środowiska i ciężkiej pracy innych ludzi!

Jakie zasady stoją za Slow Fashion?

  • Skupienie się na jakości. Rezygnacja z wielu ubrań to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zdobycie ubrań, które przetrwają wiele sezonów.
  • Kupuj mniej. Unikanie najnowszych trendów i ignorowanie wyprzedaży pełnych ubrań niskiej jakości, nawet jeśli są to ubrania markowe.
  • Znajdź swój styl. Określ, co lubisz nosić i co sprawia, że czujesz się piękna. Będziesz mogła nosić to, co do Ciebie pasuje, a nie to, co jest modne.
  • Porządkuj, ale nie wyrzucaj. Jeśli ubranie jest w dobrym stanie i nie było nieużywane przez jakiś czas, być może warto je zachować.

Dbaj o swoje ubrania. Używaj odpowiednich detergentów i pierz je we właściwy sposób. Zapobiegnie to uszkodzeniom i zapewni, że ubrania przetrwają więcej niż jeden sezon.

Slow Fashion: Czy to dla Ciebie?

Jeśli chcesz czuć się pięknie każdego dnia, ale obecnie jesteś więźniem mody i wyprzedaży. Pamiętaj, że nie musisz podążać za trendami, aby wyglądać i czuć się pięknie. Wystarczy, że wiesz, co lubisz. Wkrótce zaczniesz to nosić. Wybierz sklep, który sprzedaje wysokiej jakości odzież, taki jak Answear i zmień swoje codzienne nawyki. W Internecie można znaleźć wiele porad i wskazówek, jak dokonać zmiany. Będzie to miało pozytywny wpływ na Twoje życie. Sama możesz się o tym przekonać w swojej szafie!

Zobacz również