Poradnik zakupowy

Zegarki z siatkową bransoletą typu mesh dlaczego warto je wybrać

Siatkowy pasek do zegarka to, jak sama nazwa wskazuje, pasek wykonany z metalowych drutów (zwykle ze stali nierdzewnej) w charakterystyczny wygląd siatki, który może nadać zegarkom solidny lub wyrafinowany wygląd, w zależności od rodzaju siatki. Jeśli chodzi o trwałość, siatkowy pasek do zegarka jest bardzo wytrzymały.

Kultowy pasek do zegarka Mesh

Siatkowy pasek do zegarka stał się szczególnie popularny w latach 70-tych, wraz z Omega Seamaster Ploproof 600m, zegarkiem stworzonym, aby wytrzymać duże ciśnienie, którego mogą doświadczać profesjonalni nurkowie. Jego opaska siatkowa była reklamowana jako „odporna na rekiny” i dlatego nazwana została Shark Mesh. Chociaż bransoletka nie była naprawdę odporna na ugryzienie rekina, była bardziej wytrzymała niż standardowe paski do zegarków, ponieważ nie miała szpilek między ogniwami i splecionymi pętlami siatki wykonanej ze stali nierdzewnej.

Obecnie

Obecnie większość pasków do zegarków z siateczki ma małe ogniwa, ale oryginalna siatka Shark miała je bardzo duże, aby utrzymać ten ciężki zegarek. Jednocześnie siatka Shark nadal jest dość popularna ze względu na 2016 Omega Seamaster Ploproof 1200m, który jest ulepszoną wersją swojego poprzednika. Nowa wersja siatki Shark została również ulepszona o przedłużenie do 26 mm, aby można było ją założyć na mokry skafander. Paski do zegarków Milanese Mesh są zwykle wykonane z cieńszego drutu niż inne paski z siatki. Poza głównymi różnicami między Milanese a klasycznymi paskami do zegarków z siateczki, długość Milanese jest regulowana. Na przykład pierwsza siatka Shark nie była regulowana, ale na szczęście nowa edycja ma przedłużenie dla nurków, dzięki czemu można je regulować.

Konserwacja opaski siatkowej

Ponieważ jedną z głównych obaw przed zakupem jednej z taśm z siateczki jest to, że tego rodzaju bransoletki są trudne do czyszczenia, odpowiedź brzmi: nie. Lekko zwilżona niestrzępiąca się ściereczka lub kłębek bawełny wystarczą, aby nie zniszczyć powłoki ochronnej.

damski zegarek z bransoletką typu mesh

Ciężka siatka z solidnym łącznikiem końcowym

Najcięższa i najgrubsza jest siatka Massy Mesh Band. Idealnie pasuje do cięższych i większych zegarków. Mesh Band to wielki hit w historii zegarków. Jednym z najpopularniejszych jest solidna, ciężka siatka z ogniwami końcowymi o wyjątkowo mocnym wyglądzie. Classic Milanese - to kolekcja klasycznych, siateczkowych pasków do zegarków o tradycyjnym wyglądzie. Świetnie wyglądają na zegarkach w stylu vintage, takich jak Seiko Recraft SRPC13K1 Blue Cushion i Seiko Recraft SRPC16K1 Gold Cushion. Bony Mesh to połączenie klasycznego wyglądu ze specjalnymi wypukłościami nadającymi nieco ostry wygląd. Tapered Mesh - to paski do zegarków z siateczki o szerokości 4 mm od występu do klamry. Świetnie prezentuje się zarówno na nowoczesnych, jak i klasycznych zegarkach.

Bardzo drobna siatka to zaś gęsto tkane bransoletki siatkowe wykonane z bardzo cienkiego drutu ze stali nierdzewnej dla bardziej fantazyjnego wyglądu. Zainspirowana latami 70.

Ponadczasowy charakter opasek siatkowych do zegarków

Jest wiele powodów, dla których warto posiadać przynajmniej jeden z pasków do zegarków siatkowych. Wszystkie paski do zegarków Milanese Mesh mają regulowaną długość, dlatego typ Milanese Mesh jest tak atrakcyjny. Siatkowe paski do zegarków są zaprojektowane tak, aby były trwałe. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy noszą zegarek czas w trudnych warunkach, zwłaszcza jeśli ma kontakt z wodą. Uproszczona siateczkowa konstrukcja pasuje zarówno do zegarków nowoczesnych, jak i vintage. Siatkowe paski zawsze dodadzą klasycznego stylu każdemu zegarkowi na rękę.

Zobacz również